České kapely, které byste měli slyšet

Dovolte nám představit pár českých kapel, které byste měli slyšet a které vás mohou opravdu zaujmout.

  • Jako první je to Hysterical naked skupina z Brna, která se skládá z pěti hudebníků. Tato skupina vznikla před šesti lety a před třemi lety vydali svoje album Inferior Specimen for More. Dá se říct, že jsou to chytlavé mladíci kteří ví jak zaujmout.
  • Jako další si musíme zmínit i A Banquet, který byly založen v roce 2009 a tedy nejsou vůbec neznámí protože loni se umístili na Andělovi v objevu roka jako třetí. Klip Too young je boží a měli byste se na něj určitě podívat a poslechnout.
  • Skupina Floex je v podstatě sólová a zpěvák Tomáš Dvořák je talentovaný hudebník, který využívá ve svých klipech dokonce i počítačové hry jako například Machinarium.
  • Další kapela založená v roce 2001 se jmenuje Zrní. Tihle hudebníci byli vyhlášeni za objev roku loni a jsou opravdu boží. Boris Carloff získal Anděla za videoklip roku a dalšího Anděla za elektronickou hudbu a to za The Escapist. Tento schopný a talentovaný producent se taky podílel na skladbách s kapelou Kryštof. Co je třeba od něj taky poslechnout je skladba Falling.
  • 1-kvety-2015-06-001Kapela Květy z Brna získala cenu viny podle českých hudebních kritiků. Od této kapely je známý album Bílé včely. Kritici říkají, že tohle album mluví o dnešních třicátnících a o jejich rozpadlých vztazích. Tohle album působí víc rokovým dojmem, než jejich alba předtím. Kostrou je skladba z alba Bílé včely, kterou si nezapomeňte poslechnout.
  • Moc zajímavá je taky písnička Cesta od známého zpěváka z kapely Kryštof Tomáše Kluse. Klip je taky zajímavý, kde hlavní zpěvák skupiny vystupuje v mrazu.
  • Zpěvačka a herečka Lucie Vondráčková patří poslední roky mezi ty nejpopulárnější zpěvačky a její skladba Zombie ohromila celou zemi. Potvrdila to i na Českém slavíku, jehož vyhrála sedm krát. Píseň Zombie přichází z alba Oheň a byla označená za nejchytlavější Luciinu věc.