Divadla a kluby s klasickou hudbou

Divadel v Českétheater-extra republice je neskutečné množství. Většina z nich patří již do hudební a architektonické historie z předešlých století. Nejznámější divadla se nacházejí v hlavním městě České republiky a to v Praze, ostatní sídlí na okolí nebo v jiných městech České republiky. Všechny z divadel se dosud používají a každé se dá v otevíracích hodinách navštívit. Jako první a jako nejznámější divadlo si můžeme představit české Národní divadlo, které je symbolem Prahy a vlastně celé České republiky. Toto divadlo sídlí v renesanční stavbě a bez pochyb patří mezi nejvýznamnější, ať už historické ale i jiné stavby na území České republiky.

Celkem čtyři umělecké soubory můžete zhlednout v tomto Národním divadle a hned si je i vyjmenujeme. Jsou to přesně tyto soubory: opera, balet, činohra a ne moc obvyklá Laterna Magika. Jako druhé divadlo nelze nezmínit Národní divadlo v Brně, k dispozici jsou tam tři divadelní budovy a je to jednoznačně nejvýznamnější budova ve městě Brno. Divadlo bylo založeno v 19. století, stejně jako družstvo českého národního divadla. Jejich jediným cílem bylo se starat a udržovat divadelní hry tak jak se mají.

Hlavním vzorem při výstavbě tohoto divadla bylo Národní divadlo v Praze a malou zajímavostí je, že při otevření Národního divadla vznikl i první živý rozhlas v zemi. Národní divadlo Moravskoslezské v Ostravě je pak nejstarším divadlem v moravském kraji. Divadlo je jakýmsi centrálním bodem celého města, který nelze přehlédnout. Žije tam kulturní a společenský život dokonce i obyvatel z okolních měst. V divadle si můžete prohlédnout čtyři umělecké soubory a to činohru, balet, operu a muzikál, které se trochu liší od Národního divadla v Praze.

Stavovské divadlo je součástí Národního divadla a dokonale tvoří jeho druhou část. Shlédnout tu můžete činohru nebo operu. Díky Mozartovi, který zde vlastně osobně dirigoval svoje dílo, se divadlo nejvíce proslavilo. A následně divadlo proslavila i jeho vlastní opera pojmenovaná Don Giovanni.