Klasické hudební festivaly v Česke republice

tumblr_mpemuaS5NE1rxcfmpo2_1280Říká se, co Čech to muzikant. Bedřich Smetana, Antonin Dvořák jsou světoznámá jména, která vám již netřeba více představovat už jsme si o nich dost řekli a dokázali bychom ještě dlouho pokračovat a vyprávět o jejich umění.

Koncerty a různé festivaly se konají na krásných a velmi různorodých místech po celém Česku. Můžete si jen sami vybrat ať už preferujete koncert v divadle, festival s open air nebo klasickou hudbou někde v architektonickém kostele. Opravdu je z čeho si vybrat, klasická hudba v České republice určitě nezanikla. Právě díky obrovským talentům působícím v českých orchestrech a filharmonii se tato klasická nádherná hudba více a více rozšiřuje a má každým rokem více fanoušků, podporovatelů, obdivovatelů a milovníků vážné hudby.

Svědčí o tom i drahé a opravdu kvalitní nástroje, na kterých umělci hrají a prezentují svá vystoupení. Sponzoři do nich investují miliony, tyto nástroje totiž vůbec nejsou levná záležitost a pokud země touží mít výborné skladatelé musí do nich hodně investovat. České orchestry a filharmonie kromě českých měst můžete zahlédnout i ve světě, ročně absolvují několik vystoupení v zahraničí, kde reprezentují své jméno a také naši zemi a českou hudební historii.

Za hudební historii se tedy Česká republika nemusí vůbec stydět. Takové skladatele, kterých jsme tu my zažili, nemá leckterá země takže buďme na ně pyšný a podpořme i těch nynějších hudebníků tak, jak si to zaslouží. Podpořit jich můžete mimo jiné na různých festivalech v České republice. Dovolte nám vyjmenovat pár těch nejznámějších, kam se i vy můžete jít podívat nebo si na internetových stránkách předem koupit lístky, protože ty se rychle vyprodávají. Ten největší festival je, jak jsme si již výše zmínili, Pražské jaro. Smetanova Litomyšl následuje hned za jarem jako druhý nejstarší festival. Janáčkovy Hukvaldy je další velice známý český festival klasické hudby a světové hudební moderny. Dalším je mezinárodní hudební festival Český Krumlov, který je navíc uspořádán v opravdu v atraktivní lokalitě.