Koncerty klasické hudby v České republice

festival-printemps-prague-1Klasická hudba je jednoduše úžasná. Tím více, pokud je možné si ji poslechnout na živo. Česká republika má to štěstí v tom, že v její historii se objevil nejeden velikán klasické hudby a ta má v naší historii své čestné místo.

Celosvětově známá Česká filharmonie se ukázala i na prvním českém hudebním festivalu v roce 1904, kdy měla své místo v čele festivalu. Celý svět klasické hudby zná Pražské jaro. První ročník Pražského jara se konal v roce 1946 u příležitosti konce druhé světové války a 50-ti letého výročí vzniku již zmíněné České filharmonie.

Česká země má jedinečné možnosti – koncerty klasické hudby lze zaslechnout ze zámeckých zahrad, kostelů a dalších sakrálních staveb, divadel, ale i zámků a jeskyní. Na koncertech se pak lze zaposlouchat jak do Janáčkova klavírního díla, tak do Smetany, Dvořáka a dalších světových jmen klasické hudby včetně J. S. Bacha či W. A. Mozarta.

Proč klasická hudba a kdy?

Každá sezóna má co nabídnout. Stačí sledovat dění a nenechat si ujít krásné rytmy klasické hudby. Ne nadarmo se říká, že hudba je na světě dlouho jako lidstvo samo. Dokáže bystřit mysl stejně dobře jako uklidňovat. Probouzí v lidech city, které jiná hudba rozproudit nedokáže. Je úžasné sledovat, jak dokáže klasická hudba pracovat s lidskou myslí. Tak například provozovatelé luxusních kasin to vědí velice dobře a dokážou toho využít. Mnohdy je proto moudřejší navštívit raději virtuální Jack Pot City a nenechat se ošálit kouzlem hudby, když to zrovna není žádoucí. Za okouzlením hudbou je přeci jen lepší vydat se na jeden z hudebních festivalů a užít si příjemný poslech živé klasické hudby.

Jak už bylo zmíněno výše v článku, nejznámějším festivalem je Pražské jaro. Odehrává se v Praze a je přehlídkou toho nejlepšího ze světové scény. Mezi další festivaly patří Smetanova Litomyšl, Janáčkovy Hukvaldy či Dvořákova Praha.