Meopta je partnerem proslulého klasického festivalu v České republice

meoptaMeopta se řadí mezi dlouholeté sponzoři a partneři festivalu Smetanová Litomyšl, druhého nejstaršího festivalu hned po Pražském Jaru. Nejčerstvější novinkou je možnost zakoupení Meopta dalekohledu přímo na nádvoří zámku, kde se tento festival koná. I takovýmto způsobem se Meopta prezentuje na festivalech. Tyto speciální dalekohledy z radu MeoSport účastníci mohou zakoupit se zvýhodnenou slevou až 50 procent dolu z původní ceny. Tento nápad přišel v souvislosti s obrovským prostorem, kde se festival uskutečňuje a pomáhá divákům vidět zpěváky a umělci na scéně tak, jako kdyby seděli hned v první řadě. Je to opravdu užitečná věcička pro milovníky festivalů klasické hudby.

Dovolte nám přiblížit Meopta a poskytnout vám podrobnější informace o této značce. Meopta je především výrobce optiky, světoznámou optickou firmou a specializuje se hlavně na konstrukci, výrobu, návrh, vývoj, montáž optických, optomechanických a optoelektronických systémů. Tato společnost byla založena v roce 1933 a původně se jmenovala Optikotechna. Meopta se stala po dlouhé době své existence specialistou na optické produkty nejvyšší kvality.

Meopta má zákazníky po celém světě a nabízí jim kompletní řešení zákaznických požadavků. Společnost působí nejen v České republice ale také ve Spojených státech amerických. Meopta zaměstnává vysoce vzdělané, šikovné a zručné zaměstnance, kteří pracují na výrobě těch nejvýkonnějších produktů ve světě. Meopta U.S.A. má sídlo v New Yorku a zabývá se montážní výrobou pro letectví, sportovní optiku ale má i obranné zakázky. Meopta v České republice sídlí přesně v Přerově a je charakteristická výzkumem a vývojem výroby optiky, montáži a mechaniky.

Zkušenosti společnosti Meopta z pohledu výroby, přesného měření, zkušenosti řemesel a prací s optickými předměty a jejich vyrobené produkty spadají i do zdravotních přístrojů, vědeckých a obranných přístrojů a filmové produkce po celém světě. I toto je sponzor festivalů klasické hudby v České republice. Jak jsme mohli slyšet, Meopta je opravdu zkušená firma a dokáže vyrobit téměř vše co k dnešnímu životu lidstvo potřebuje, dokonce i ve vesmíru.