Nejlepší klasická hudební alba 2016

51KabbgEpkL._SL500_AA280_Klasická hudba nevymřela a nikdy tomu tak pravděpodobně nebude. Dala totiž hudbě tolik, co věda dala lidskému poznání. Zatímco jiné hudební žánry přicházejí a odcházejí, klasická hudba zůstává. Rok 2016 nebyl jiný. Na konzervatořích po celém světě se zrodily nové talenty, festivaly klasické hudby se konaly po celém světě a prodalo se obrovské množství desek.

Faktem je, že tvorba klasické hudby je popravdě mnohem náročnější než produkce hudby populární. Zatímco každý den lze najít v mnoha ostatních hudebních žánrech nějaký paskvil, producenti klasické hudby jsou opatrnější a zpravidla více konzervativní. Koneckonců, tvorba hudby může být pěkná věda. Své o tom vědí například provozovatelé obchodních domů a kasín, kteří investují nemalé částky do produkce takové hudby, která nakupující a hráče podporuje v jejich chování. V tom případě je jedinou obranou iphone kasino a výběr vlastní hudby dle přání. Pod vlivem hudby se totiž lidé rozhodují jinak, ne-li hůře. To je dobré pro vlastníky podniků, horší pro peněženky jejich návštěvníků.

Objem nových nahrávek s kvalitní klasickou hudbou se nemůže rovnat ostatním žánrům. To však není na závadu – v případě hudby je kvalita mnohem důležitější než kvantita, což mohou prodejci vážné hudby jen potvrdit. I přesto se v roce 2016 urodila dobrá úroda klasické hudby, která stojí za povšimnutí. Jedná se jak o díla nová, tak i o díla znovu interpretovaná dalšími umělci.

Klasická hudební alba 2016 ve světě

  • BACH: FRENCH SUITES
  • Berlioz: Symphonie Fantastique; Rameau: Suite from “Hippolyte et aricie”
  • Elgar: Symphony No. 1
  • Liszt: Transcendental Études
  • Rachmaninoff: Piano Concerto No. 2
  • Haydn, Ligeti: Concertos and capriccios
  • The Stone People (Cantaloupe Music)

Seznam to není vyčerpávající, ale fanoušek kvalitní klasické hudby jistě ví, kde hledat a případně koho se zeptat na nové tipy.