Největší hudebnici všech dob v České republice

  • Kubisova_7V roce 1968 zlatého slavíka získala Marta Kubišová, která získala celkem již tři slavíky. Golden Kids patřil mezi největší objevy roku, takhle své úsilí ukázali tři oblíbené sólisté Helena Vondráčková, Marta Kubišová a Václav Nectar. Po jejich třech albech skončili a Marta Kubišová ze skupiny odešla.

  • Karel Gott je hvězdou, jejíž popularita nepřestává růst ať už v Čechách nebo na Slovensku. Popularita Karle Gotta je i dnes vysoká u všech věkových kategoriích. Jako velkou hvězdu Evropy ho vítají i v jiných evropských zemích a to v Německu, Rusku ale i dalekém Las Vegas ve Spojených státech.
  • Karlu po patách šlapal i Waldemar Matuška, ale tou dobou už Kája lámal ledy ve světě. Jednou z jeho hitovek je bez pochyb Lady karneva,l s touto skladbou Karel vystoupil v Rio de Janeiru a nečekaně získal za to zlato.
  • Helena Vondráčková musela svou skladbu Přejdi Jordán odložit ze svého repertoáru. Helenka v roce 1968 byla na svém vrcholu kariéry a měla již získaného i zlatého slavíka. Měla už za sebou i výbornou spolupráci s Golden Kids skupinou, která se skládala ze tři výborných pěveckých hlasů.
  • Petr Novák získal první cenu beatového festivalu v Praze v roce 1967. Jeho skladba Zpověď měla v Česku obrovský úspěch a také dodnes patří k top skladbám zesnulého zpěváka.
  • Eva Olmerová a její popový hit Čekej tiše vydaný z katalogu Jimmyho Reevese v roce 1959 se jednoznačně stal obrovským hitem v Čechách. 14 týdnů se tato skladba držela na prvním místě v Billboard magazine Hot C & W. Pokud jde o Evu, věnovala se hlavně jazzovému žánru a byla v tom výjimečná. Rovněž zvládala bez problémů country písně nebo trampské motivy.
  • Píseň Želva od Olympicu se v roce 1969 dostala na trh, Olympic společně trávil dovolenou ve Francii. O tuto známou rockovou kapelu je zájem i v Západní Evropě. Dostali možnost hrát v různých francouzských klubech, dostali se i k natáčení filmu v Paříži.