Pražské koncerty – zážitky klasické hudby v české metropoli

  • FOK Smetanova-síň - kopieNárodní divadlo v Praze patří spolu s národní galerie k nejznámějším českým památkám s uměleckou tradicí. Tato tradice pomohla rozšiřovat český jazyk a muzicírování. Dnes v tomto divadle si můžete prohlédnout balet, činohru nebo operu. Nejnověji se v tomto divadle dá poslechnout opera od A. Dvořáka a to The Jacobin, Rusalka. Od B. Smetany je to The Bartered Bride, od B. Martinů Juliette a mnoho dalších.

  • Státní opera v Praze vznikla již v roce 1888 pod Wagnerovou operou Mistři pěvci norimberští. Na stavbě se podílel český architekt Alfons Wertmüller a finanční prostředky na výstavbu opery se posbírali ze soukromých sbírek. V této státní opeře si můžete prohlédnout díla od G. Verdiho Rigoletto, Il Trovatore, La Traviata, Aida pak od A. Boito je to Mefistofele nebo staré známé od CH. Gounod – Roméo et Juliette.
  • Je třeba si vzpomenout i na Stavovské divadlo v Praze, které je jednou z nejkrásnějších historických staveb v Česku i Evropě. Postavil ho architekt František Antonín, divadlo bylo postaveno poměrně rychle: za necelé dva roky bylo dokončeno a otevřelo se v roce 1783. V tomto divadle si můžete zakoupit vstupenky na WAMozart-Die Entführung aus dem séra, Le nozzel di Figaro, Die Zauberflöte dále je to G. Rossini-La Cenerentola, Don Giovanni – Opera Mozart.
  • Obecní dům v Praze z let 1905 až 1911 byl místem sídel českých králů na konci 14. století. Vnitřní výzdoba je opravdu okouzlující a bohatá, jsou tam díla A. Muchy, J. V. Myslbek, M. Švabinského. Můžete se do tohoto divadla přijít podívat na FOK Prague Symphony Orchestra Jan Mraček, Ronald Brautigam nebo FOK Prague Symphony Orchestra Alexander von Zemlinsky.
  • Jako poslední si vzpomeneme Divadlo Hybernia v Praze, které je zrekonstruované a bylo otevřeno pouze v roce 2006. Na to nejlepší z baletu si můžete přijít podívat právě sem. To nejlepší z labutího jezera obsahuje nejznámější scény z baletu od Čajkovského.