Vytvoření publika pro klasickou hudbu

82650-004-CB960814Pro klasickou hudbu třeba publikum zaujmout něčím nezvykle klasickým tak, aby se to lidem líbilo. Klasickou hudbu poslouchají většinou zpěváci, herci, umělci, prostě lidé, kteří milují hudbu nebo kulturní akce. Jsou to mnohem náročnější posluchači, kteří očekávají na pódiu opravdu něco fantastického a obdivuhodného. To by klasická hudba vystihovala i sama o sobě protože ne každému se tento styl hudby líbí a ne každého zaujme, ale třeba říct že má své kouzlo, tak jako každý jiný žánr. Publikum by tedy mělo poznat klasickou hudbu, jinak v opačném případě je těžší zaujmout něčím krásným když se to lidem i tak nelíbí. Mezi publikem se najdou i takové, kteří přišli poprvé a o tomhle žánru moc nevědí, tím pádem je to pro zpěváka horší a těžší zaujmout.

Když v publikum sedí pouze lidé, kteří již klasickou hudbu dobře znají a mají s ní zkušenosti, také není lehké pro zpěváka zaujmout pokud nedá do svého vystoupení minimálně všechny síly a jeho výkon nebude na sto procent. Pokud se tak nestane, je pravděpodobné, že si toho posluchači všimnou a z vystoupení nadšení nebudou. V případě, že se zpěvákovi vystoupení podaří a stálo to za to, bude určitě obdarovaný velikým potleskem i povzbuzením. Přesně tak by si každý zpěvák představoval ukončení svého vystoupení, za předpokladu, že má štěstí s publikem a je výborný zpěvák, tak ten aplaus tam určitě na konci vystoupení bude.

Rovněž záleží i na tom, jak velké vystoupení to bude i kde přesně se bude konat, ať už to bude v divadlu, amfiteátru, venku atd. A na rozloze taky záleží, většinou vystoupení klasické hudby se venku nekoná, jsou to většinou místa jako divadlo nebo různé arény. Pokud je to menší divadlo pak ten počet publika klesá, ale naopak pokud je to aréna o větší rozloze, kam se vejde více lidí, zpěvák bude mít krásné velké publikum.